Corneco w mediach Zwalczanie Szkodników Drewna tło

Corneco w
mediach

Firma Corneco wykonywała usługi dezynsekcji Kościoła Św. Wawrzyńca. Usługa polegała na zwalczeniu Kołatka Domowego.


Corneco w mediach:

Media o Corneco Gość Niedzielny docenił i zauważył prace grupy Corneco co opisał w artykule poświęconym "fumigacji na Kołatka". Firma Corneco wykonywała usługi dezynsekcji Kościoła Św. Wawrzyńca. Usługa polegała na zwalczeniu Kołatka Domowego. Fumigacja Kościoła trwała 10 dni i po tym czasie obiekt został odwietrzony i bezpiecznie udostępniony wiernym. Specjalista Firmy Corneco Pan Michał Sławiński w kilku zdaniach opowiedział i zademonstrował proces gazowania drewnianych elementów kościoła. Grupa Corneco z sukcesem przeprowadziła już kolejne działania z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i technologi. Gdańszczanie mogą teraz modlić się w "ciszy" bez odgłosów kołatania Kołatka Domowego.

Informacja o sukcesie Corneco:

Corneco sp. z o.o.

Firma CORNECO posiada innowacyjny system dezynsekcji beztlenowej VELOXY, oraz system dezynsekcji pozwalający na bezpieczne zwalczanie drewnojadów w obiektach sakralnych.

Fumigacja Kościoła - więcej o usłudze.

Fumigacja kościołów jest jednym z trudniejszych zabiegów z branży zwalczania szkodników drewna. Przy zabiegach takich jak fumigacja kontenerów, fumigacja zboża czy też gazowanie domu raczej nie ma problemów związanych z przykrywaniem (?Namiotowaniem?), natomiast podczas zabezpieczania takich dużych obiektów jak kościoły mogą wystąpić duże problemy. Jednym z takich problemów może być nienaturalna struktura budynków, wieże na kościołach oraz przeróżne skosy. 

Fumigacja drewna w takich przypadkach może nas sporo kosztować. Gazowanie korników w kościołach jest sporo droższe nie tylko ze względów trudności w zabezpieczeniu obiektu ale także faktu, zużycia większej ilości środków takich jak fumiganty czy też folię zabezpieczającą. Fumigacja kościoła wiąże się także z pracami na wysokości oraz potrzebą wynajęcia podnośnika.

www.corneco.pl

 

 

Zwalczanie

W walce z ksylofagami stosowane są najczęściej:

metoda termiczna
dezynsekcja za pomocą fal mikrofalowych - drewno nagrzewane jest do temperatury 55°C, która jest zabójcza dla insektów

metoda chemiczna
zastosowanie fumigantów do gazowania porażonych obiektów, pomieszczeń lub pod folią całych budynków

Profesjonale, skuteczne zwalczanie szkodników drewna,
dezynsekcja drewnojadów, fumigacja ksylofagów
tel: +48 (22) 29 94 410

CORNECO- Profesjonalne, skuteczne zwalczanie szkodników drewna, owadów żerujących w drewnie, dezynsekcja drewnojadów, fumigacja ksylofagów - zwalczanie tzw. "korników"