Xilix-Gel - Skuteczna metoda na szkodniki drewna Zwalczanie Szkodników Drewna tło

Xilix-Gel na drewnojady

Jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod zwalczania szkodników drewna jest użycie żelu owadobójczego XILIX. Żel XILIX także zabezpiecza drewno.


Xilix Gel - Środek do impregnacji i zwalczania korników

Drewno jest jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych. Niestety z materiałem tym wiąże się pewien problem. Problemem tym są szkodniki drewna. Straty powodowane przez szkodniki drewna są bardzo wysokie. Nierzadko doprowadzają one do całkowitego zniszczenia budowli w których żerują. Znane są przypadki mających zaledwie kilka lat budynków które zostały całkowicie zniszczone na skutek ich żerowania. Z tego powodu opracowano liczne metody zwalczania szkodników w drewnie.

Zwalczanie szkodników drewna - skuteczna metoda Xilix-Gel

Jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod zwalczania szkodników drewna jest użycie żelu owadobójczego XILIX.

Żel owadobójczy XILIX jest skuteczny, wydajny i bezpieczny dla osób wykonujących zabieg i mieszkających w poddawanych zabiegom z jego udziałem budynkach. Żel owadobójczy XiliX zabija wszystkie gatunki żerujących w drewnie owadów, a jednocześnie zabezpiecza drewno przed żerowaniem w nim szkodników drewna w przyszłości. Żel owadobójczy XILIX-Gel może być nakładany różnymi metodami. Najczęściej jest on nakładany za pomocą pędzla. Może być też nakładany przez spryskiwanie lub natryskiwanie.xilix gel żelowanie

Owadobójczy żel XILIX - substancja czynna

Za owadobójcze właściwości żelu owadobójczego XILIX-gel odpowiada permetryna. Permetryna pod różnymi postaciami jest bardzo popularnym środkiem owadobójczym. Jest ona toksyczna dla owadów, lecz nie stanowi zagrożenia dla organizmów wyższych z wyjątkiem kotów i organizmów wodnych.

Permetryna jest składnikiem wielu preparatów zabijających owady i inne stawonogi w tym również preparatów zabijających pasożyty oraz chroniących przed komarami, kleszczami i szkodnikami upraw.

Permetryna jest środkiem wysoce bezpiecznym również dla człowieka. Jest ona głównym składnikiem preparatów stosownych w celu zwalczania ludzkich pasożytów zewnętrznych w tym również preparatów przeznaczonych dla dzieci.

Bardzo często używana jest ona do impregnacji za równo ubrań jak i moskitier w celu powstrzymania owadów.

W jakim drewnie stosowany jest żel owadobójczy XILIX

Żel owadobójczy XILIX stosowany jest za równo do zabezpieczania drewna mokrego i suchego, drewna znajdującego się wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Przed jakimi szkodnikami chroni żel owadobójczy XILIX-Gel

Żel XILIX chroni drewno przed wszystkimi gatunkami żerujących w nim owadów w tym między innymi przed szkodnikami takimi jak miazgowce, drwalniki i termity.

Kto może kupić XILIX?

Niewielkie zagrożenia dla osób stosujących XILIX takie jak na przykład pękanie skóry mogą wystąpić w przypadku w przypadku osób stosujących go bez użycia odpowiednich zabezpieczeń. Z powodu tych zagrożeń żel owadobójczy XILIX może być kupowany i używany wyłącznie przez specjalistyczne firmy DDD zajmujące się zwalczaniem szkodników drewna. Żel XILIX zastosowany przez prawidłowo z nim postępujących specjalistów jest całkowicie bezpieczny.

Żel owadobójczy XILIX może być nakładany w temperaturze wynoszącej co najmniej 10 stopni Celsjusza.

zwalczanie szkodników xilix-gel

Do jakiego drewna używać XILIX?

Żel owadobójczy XILIX może być stosowany na niemal wszystkich rodzajach drewna. Nie powinien on być stosowany jedynie na drewnie mającym kontakt z żywnością lub zamarzniętym. Nie powinien być też stosowany na drewnie mającym kontakt z gipsem, płytami wiórowymi i innymi porowatymi materiałami.

Czasami mogą pojawić się wątpliwości dotyczące tego, czy można zastosować XILIX na danym drewnie. W takiej sytuacji zabieg należy poprzedzić próbą z użyciem małej ilości żelu XILIX.

XILIX - przygotowanie drewna do nakładania

Drewno na którym przeprowadzane będą zabiegi z użyciem żelu owadobójczego XILIX powinno zostać odpowiednio przygotowane. Należy je oczyścić, wytrzeć szczotką, a następnie odkurzyć. Wszelkie nie nadające się do dalszego użytkowania luźne fragmenty drewna powinny zostać usunięte.

XILIX - jak stosować preparat

Jak wspominaliśmy istnieje kilka metod nakładania żelu owadobójczego XILIX. To która z nich zostanie zastosowana uzależniona jest od grubości drewna na które jest on nakładany.

Jeśli drewno jest cienkie jest ono spryskiwane lub żel owadobójczy nakładany jest za pomocą pędzla.

Jeśli drewno jest grubsze konieczne jest uzupełnienie tych metod podczas wstrzykiwanie. Najczęściej stosowane są 3 wstrzykiwania na metr kwadratowy drewna. W pojedynczym zastrzyku wstrzykiwanych jest około 20 milimetrów żelu owadobójczego XILIX. Oczywiście nie należy zapominać o tym, że skorzystanie z wstrzykiwania nie oznacza, że nakładanie żelu owadobójczego XILIX pędzlem lub poprzez spryskiwanie nie jest już konieczne.

Po nałożeniu żelu owadobójczego XILIX-GEL może pojawić się na drewnie biały płyn, który usuwany jest za pomocą szczotki lub szmatki.

Wydajność żelu owadobójczego XILIX uzależniona jest od wielu czynników. Czynniki te to gatunek drewna, zastosowana metoda nakładania i przekrój drewna. Duże znaczenie ma również cel zabiegu. Zużycie żelu XILIX w przypadku zwalczania owadów jest kilku krotnie wyższe niż w przypadku użycia żelu owadobójczego XILIX w celu zapobieżenia pojawieniu się szkodników drewna w przyszłości w drewnie które w danej chwili jest zdrowe. Zużycie żelu owadobójczego w przypadku jednoczesnego nakładania żelu przez wstrzykiwanie i spryskiwanie jest mniejsze niż w przypadku skorzystania wyłącznie z spryskiwania.

Żel XIIX - jak długo schnie

Po zakończeniu zabiegu żel owadobójczy musi wyschnąć. To jak długo będzie to trwało uzależnione jest od rodzaju i zdolności drewna do wchłaniania żelu oraz warunków atmosferycznych. Zazwyczaj jest to od 2 do 4 tygodni. Najdłużej schnie drewno liściaste o dużych naczyniach takie jak dąb, kasztan i wiąz. Dalsze działania polegające na wykańczaniu drewna mogą być przeprowadzane po wyschnięciu żelu owadobójczego XILIX.

 xilix-gel preparat owadobójczy

 


Ocena: 5/5 - 163