Dezynsekcja Beztlenowa AirMicro Zwalczanie Szkodników Drewna tło

Dezynsekcja Beztlenowa
AirMicro

Dezynsekcja beztlenowa - Aparat AirMicro służy do zwalczania insektów w drewnie za pomocą odseparowania tlenu co powoduje 100% śmiertelności szkodników drewna.


Dezynsekcja beztlenowa drewna za pomocą aparatu AirMicro

Aparat do dezynfekcji beztlenowej AirMicro jest lekkim urządzeniem o niedużych rozmiarach. Działa na zasadzie odseparowania tlenu ze sprężonego powietrza do poziomu poniżej 1%, dzięki czemu do szczelnie zamkniętego worka trafia prawie czysty azot. Zabieg polega na umieszczeniu zainfekowanego materiału przez szkodniki (rzeźby z drewna, ramy obrazów, meble lub stare księgi) w gazoszczelnych opakowaniach z folii, które nie przepuszczają tlenu. W folii mocuje się zawory, brzegi zgrzewa się zgrzewarką. Przy większej ilości rzeczy łączy się je za pomocą systemu rurek i zaworów, gdyż system AirMicro umożliwia jednoczesne dezynsekcje kilku obiektów.

Urządzenie ma tez funkcje "extra dry" osuszania przedmiotów po zalaniu (książki i stare przedmioty archiwalne)

Jak przebiega dezynsekcja beztlenowa AirMicro

Poprzez system rurek łączących airmicro z opakowaniami dokonuje się pomiar stężenia specjalnym czytnikiem stężenia tlenu, jak poziom tlenu osiągnie w nich 0.1- 03%. zawory są zamykane i przedmioty są pozostawione w atmosferze beztlenowej przez okres 21 dni, co gwarantuje 100% śmiertelności wszystkich szkodników i ich stadiów rozwojowych (jaja, larwy, poczwarki i dorosłe)

Po okresie 3 tygodni dezynsekowane przedmioty można wyjąć z foliowego opakowania lub pozostawić w opakowaniu i przechowywać je dalej w atmosferze azotu, co zabezpiecza je przed ponownym atakiem szkodników. Przechowywanie w azocie hamuje również rozwój pleśni, grzybów i bakterii, a także chroni przed szkodliwym działaniem tlenu.

Skuteczność i bezpieczeństwo dezynsekcji beztlenowej owadów w drewnie

Zaletą tej metody dezynsekcji jest to, że można stosować ja przy dobrach dziedzictwa kulturowego, nie niszczy ich, w porównaniu do fumigacji fosforowodorem, który wchodzi w reakcje z miedzią, srebrem czy złotem, więc może doprowadzić do uszkodzenia przedmiotów zabytkowych.

System AirMicro jest ekologiczną alternatywą toksycznych gazów, który można stosować do ochrony dóbr dziedzictwa kulturowego przed szkodnikami. Zastosowanie dezynsekcji beztlenowej AirMicro zabezpiecza dobra dziedzictwa kulturowego,  jest bezpieczne dla ludzi i przyjazne środowisku.

 


Ocena: 5/5 - 111