Trojszyk Ciemny Zwalczanie Szkodników Drewna tło

Trojszyk
Ciemny

Zwalczanie popularnych szkodników drewna
Trojszyk ciemny ma od 4 do 5 milimetrów długości oraz od 1,5 do 2 milimetrów szerokości. Trojszyk ciemny ma barwę ciemnobrązową lub czarną z wyjątkiem brązowych buławek czułek i nóg.


Trojszyk ciemny (Tribolium madens Charp.)

Trojszyk ciemny ma od 4 do 5 milimetrów długości oraz od 1,5 do 2 milimetrów szerokości. Trojszyk ciemny ma barwę ciemnobrązową lub czarną z wyjątkiem brązowych buławek czułek i nóg. Przedplecze trojszyka ciemnego jest dłuższe niż szersze. Na środku jest ono sklepione, a jego boki są wycięte.

Osiągające do 10 milimetrów długości larwy trojszyka ciemnego są ciemnobrązowe.

Trojszyk ciemny - występowanie

Na terenie Europy trojszyk ciemny występuje w próchniejącym drewnie, ulach, oraz pod korą drzew. Larwy trojszyka ciemnego mogą rozwijać się przy wilgotności wynoszącej od 10 do 90 % i w temperaturze wynoszącej od 22 do 35 stopni Celsjusza. Rozwój pojedynczego pokolenia trojszyka ciemnego trwa od 25 do 30 dni. Trojszyk ciemny najczęściej atakuje rozdrobnione produkty zbożowe. Osobniki dorosłe trojszyka ciemnego mogą przezimować jeśli temperatura wynosi co najmniej 3 stopnie Celsjusza.


Metody zwalczania szkodników drewna


Ocena: 5/5 - 189

Zwalczanie

W walce z ksylofagami stosowane są najczęściej:

metoda termiczna
dezynsekcja za pomocą fal mikrofalowych - drewno nagrzewane jest do temperatury 55°C, która jest zabójcza dla insektów

metoda chemiczna
zastosowanie fumigantów do gazowania porażonych obiektów, pomieszczeń lub pod folią całych budynków

Najpopularniejsze szkodniki
Spuszczel pospolity, Kołatek domowy, Kruszel czarny, Drwalnik paskowany, Stukacz świerkowiec, Miazgowiec parkietowiec, Kornik drukarz

Profesjonale, skuteczne zwalczanie szkodników drewna,
dezynsekcja drewnojadów, fumigacja ksylofagów
tel: +48 (22) 29 94 410

CORNECO- Profesjonalne, skuteczne zwalczanie szkodników drewna, owadów żerujących w drewnie, dezynsekcja drewnojadów, fumigacja ksylofagów - zwalczanie tzw. "korników"